Zahrady Skipi

Trávníky a trávníkové koberce

Jsme zkušený a sehraný tým. Zajistíme vám rychlou a kvalitní realizaci i údržbu vašeho trávníku.

Zdravý a svěží trávník je ozdobou každé zahrady.

Okrasný trávník je nejnáročnější společenstvo rostlin v zahradě. Proto vyžaduje speciální a intenzivní péči jak při samotném zakládání, tak i při následné údržbě. Jakmile budeme mít vybrány rostliny, traviny i okrasné keře a stromy do zahrady, je čas na budování trávníku. Nainstalujeme i automatický zavlažovací systém trávníku

Pokládáme trávníkové koberce a provádíme i setí trávníku. Je jen na vás, zda zvolíte kobercový trávník nebo výsev trávníku. Vždy vám poradíme, zda je pro vás lepší pokládka trávníkových koberců či jeho výsev a porovnáme i cenové varianty. Kobercové trávníky jsou sice o něco dražší, ale nejrychlejší varianta založení trávníku. Po jeho položení je travní koberec ihned krásný a použitelný. Při výsevu trávníku si musíte chvilku počkat.
V případě zájmu vás rádi osobně navštívíme a vyhotovíme cenovou kalkulaci. Vše je, včetně konzultací, nezávazné a zdarma.

Následně vám rádi provedeme jakoukoliv formu údržby, sečení trávníku, regeneraci trávníku i vertikulaci trávníku. Vysvětlíme vám také, jak se o trávník správně starat. 

 • logo

  Výsev trávníku

  Velmi rádi provedeme i výsev vašeho trávníku. Půdu pro založení trávníku je lepší připravit již na podzim. Zemina má dostatek času slehnout. Trávník založený na čerstvě připraveném povrchu totiž bývá dost často nerovný a později se těžko napravuje. Půdu velmi dobře zryjeme, prokypříme a současně vybereme kořeny a podzemní části všech vytrvalých plevelů. Provedeme také provápnění půdy mletým vápencem, vyhnojíme kompostem, fosforečnými a draselnými hnojivy, vše podle kvality vaší půdy. Na jaře půdu urovnáme a utužíme válcem.

 • logo

  Doba výsevu trávníku

  Nejvhodnější doba pro výsev trávy je na jaře od poloviny dubna do konce května. V tuto dobu má půda dostatek vláhy a travní semeno tak velmi dobře vzchází. Úspěšně se dá provádět výsev i od konce srpna do poloviny září. Při pozdějším výsevu by mohl vzešlý trávník v zimě vymrznout. Před setím povrch půdy jemně zkypříme a následně semeno za bezvětrného a suchého počasí sejeme ručně v množství 30 až 50 g na m². Vyšší dávku lze použít na menší plochy, extrémně zatěžované plochy a okraje trávníku. Pro pravidelný výsev je dobré rozdělit osivo na dvě části a vysévat jej křížem. Semena jemně zasekáme hráběmi nebo za pomocí strojů, aby se dostala více do země. Nakonec půdu opět utužíme.

 • logo

  Vhodné osivo

  Základním předpokladem pro založení kvalitního trávníku je také správný výběr osiva. Vybereme to nejvhodnější osivo vzhledem k budoucímu účelu, kterému bude trávník sloužit. Používáme pouze vysoce kvalitní travní směsi od tradičních a osvědčených výrobců, kteří jsou garantují kvalitu osiva. Následně vám dokážeme poskytnout i celoroční údržbu vašeho trávníku, sezónní údržbu dle předem zpracovaného harmonogramu či jeho jednorázovou údržbu.

 • logo

  Pokládka travního koberce

  Chcete mít rychle kvalitní trávník? Osvědčenou variantou k dosažení tohoto cíle je položení travních koberců. Získáte tak trávník, který bude skvěle vypadat, bude hustý, rovnoměrný, krásně zastřižený a navíc bez chorob, plísní a bez plevele.

  Travní koberce najdou své uplatnění v zahradách rodinných domů a to zvláště u novostaveb, veřejných parcích a zvláště pak na sportovních i dětských hřištích. Krásný trávník tak získáte nesrovnatelně kratším čase a s obrovskou úsporou času. Vypěstování stejně kvalitního základu trávníku trvá přibližně dva roky.

Realizace zahrad Skipi působí v celých východních Čechách. Pokládka travních koberců i výsev trávníku provádíme zejména v lokalitách Česká Třebová, Lanškroun, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Polička, Choceň, Svitavy a v ostatní ch lokalitách dle domluvy.

Pro inspiraci navštivte fotogalerii okrasných zahrad.

Proč Zahrady Skipi?

V případě zájmu vás rádi osobně navštívíme, provedeme nezávaznou konzultaci a zdarma vyhotovíme cenovou kalkulaci.

 • 10

  let zkušeností

 • icon

  rodinná firma

 • icon

  osobní přístup

 • icon

  efektivní práce

 • icon

  vysoká kvalita materiálů