Zahrady Skipi

Návrhy zahrad

Návrhy zahrad zpracováváme s vysokou pečlivostí a zaměřujeme se na každý detail tak, aby projekt splňoval všechny individuální požadavky každého zákazníka.

Zahradní architektura - projekt zahrady

Naším cílem je vytvořit jedinečnou a krásnou zahradu splňující vaše sny a představy o zahradě, naplňující potřeby rodiny a reprezentující okolí rodinného domu. Návrh a realizace zahrady je naší vizitkou. Okrasné zahrady před domem i vaší firmou zvládneme na jedničku. Pro inspiraci slouží naše Realizace zahrad - fotogalerie.

Na co se specializujeme?

 • okrasné zahrady u domu
 • návrhy rodinných zahrad u chat a chalup
 • návrhy předzahrádek a částí zahrad
 • návrhy zeleně u firemních objektů
 • revitalizace a rekonstrukce stávajících zahrad
 • moderní realizace zahrady
 • zasazujeme okrasné kameny do zahrad včetně zídek
 • návrh zavlažování a provádíme zahradní zavlažování v praxi

Části projektové dokumentace

Studie zahradního prostoru

Jde o řešení uspořádání, rozvržení a umístění prvků zahradní architektury, jako jsou stromy, keře, přístupové cesty, trávníkové i vodní plochy, hřiště či drobné stavby. Součástí této studie nejsou bližší specifikace rostlin, materiálů ani stavebních prvků. V návrhu je i realizace zahradního zavlažování. Tato studie vždy stojí na začátku realizace okrasných zahrad.

Osazovací plán

Definuje umístění jednotlivých druhů rostlin na konkrétní místa a jejich počet. Nedílnou součástí je seznam rostlinného materiálu s latinskými i českými názvy.

Vytyčovací výkres

Na výkresu jsou architektem zobrazeny navržené prvky zahradní architektury a jsou na něm uvedeny číselné hodnoty vytyčovacích prvků umožňujících jejich rozmístění.

Průvodní zpráva

Popisuje a definuje technické řešení projektu. Obsahuje seznam všech použitých prvků a materiálů, seznam rostlin, okrasné dřeviny na zahrad, výkaz výměr a technologie založení a údržby výsadeb.

Pro inspiraci si prohlédněte fotogalerii realizovaných zahrad.

Jak probíhá návrh?

 1. Na úvodním setkání

  probereme vaši představu a požadavky, podle kterých stanovíme postup a předběžnou cenu projektu. Současně provedeme zaměření zahrady a pořídíme fotodokumentaci. Na základě schůzky vytvoříme studii zahradního prostoru obsahující hlavní rysy prostoru, rozvržení, uspořádání a umístění jednotlivých ploch, tvarů a prvků zahradní architektury. Vynasnažíme se, aby okrasná zahrada u rodinného domu či firmy byla přesně podle vašich představ. Ukážeme vám i naše realizace z fotogalerie okrasných zahrad pro inspiraci.

 2. Na druhém setkání

  představíme vypracovanou studii zahradního prostoru, kterou můžeme poupravit k vaší plné spokojenosti. Představíme vám i jednotlivé druhy rostlin v návrhu. Zařadíme okrasné dřeviny, rostliny i okrasné trávy do zahrady. Použijeme i působivé okrasné kameny na zahradu. Navrhneme i automatické zavlažovací systémy. Na základě schválené výsledné studie vypracujeme detailní osazovací plán.

 3. Na třetím setkání

  s vámi probereme osazovací plán. Všechny okrasné stromy a keře v zahradě i okrasné rostliny na zahradách s vámi zkonzultujeme. Odsouhlasíme si, kde bude pokládka travního koberce nebo jeho výsev. Blíže probereme konkrétní druhy rostlin, jejich vzhled, nároky a umístění. Na základě dohody na tomto jednání projekt dopracujeme.

 4. Na posledním setkání

  vám bude předána kompletní projektová dokumentace a můžeme přistoupit k zakládání okrasných zahrad v praxi.

Proč Zahrady Skipi?

V případě zájmu vás rádi osobně navštívíme, provedeme nezávaznou konzultaci a zdarma vyhotovíme cenovou kalkulaci.

 • 10

  let zkušeností

 • icon

  rodinná firma

 • icon

  osobní přístup

 • icon

  efektivní práce

 • icon

  vysoká kvalita materiálů