Zahrady Skipi

Studie

Půdorysná studie řeší základní uspořádání dané zahrady a je podkladem pro vizualizace, osazovací plán i detailní projekt zahrady.

Půdorysná studie řeší základní uspořádání dané zahrady a je podkladem pro vizualizace, osazovací plán i detailní projekt zahrady. Ve studii vždy navrhujeme prostorové a funkční rozdělení daného prostoru zahrady a rozmístění jednotlivých prvků, jako jsou linie záhonů, plochy trávníku i výsadeb, dlažbu, umístění posezení v zahradě, pergol, bazénů a jiných vodních prvků. Zahradní studie je základním kamenem pro následnou diskuzi a zapracováváme do ní další nápady. Studie neobsahuje a neřeší úplné detaily, konkrétní druhy a počty rostlin. Je ale základem plánování okrasné zahrady i užitkové zahrady.

Návrhy moderních zahrad provádíme v lokalitách Česká Třebová, Lanškroun, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Polička, Choceň, Svitavy a v ostatních místech dle domluvy.

Pro inspiraci navštivte fotogalerii okrasných zahrad.

 1. Jakmile vznikne studie

  Po ujasnění základního rozložení zahrady v podobě zahradní studie je několik možností dalšího postupu. Pro náročnější zákazníky a pro konkrétnější představu je zde možnost zpracování vizualizací zahrady, zpracování podkladu pro realizaci svépomocí nebo naší zahradnickou firmou, kde již dojde ke zpracování osazovacího plánu včetně položkového rozpočtu. Zapracujeme všechny připomínky a rozšíříme studii o studii detailní. Konzultace studie je základem vytvoření zahrady, která bude plnit vaše představy a svoji funkci.

 2. Vypracování studie zahrady

  Studie obsahuje prostorové a provozní řešení prostoru. Jde o kompoziční řešení, základní specifikaci technických a vegetačních prvků. Přináší klientovi základní myšlenku, nápad a ideu celkové podoby zahrady. Na základě konzultace s klientem studie řeší základní umístění záhonů, umístění výrazných solitérních dřevin a keřů tak, aby svým růstem nijak neomezovaly volný prostor a esteticky i pocitově dotvářely prostor. Při zvažování prostorových možností se dá začlenit vhodné umístění jezírka, bazénu, terasy, zahradních domků, pergol i ploch vhodných pro grilování, nebo užitkových zákonů. Nezapomínáme ani na důležité skladovací prostory či kompostéry.

Proč Zahrady Skipi?

V případě zájmu vás rádi osobně navštívíme, provedeme nezávaznou konzultaci a zdarma vyhotovíme cenovou kalkulaci.

 • 10

  let zkušeností

 • icon

  rodinná firma

 • icon

  osobní přístup

 • icon

  efektivní práce

 • icon

  vysoká kvalita materiálů