Zahrady Skipi

Pokládka travního koberce

Trávníkové koberce jsou rychlým řešením při zakládání vašich nových zahrad a trávníků.

Rychlá cesta ke krásnému trávníku

Trávníkové koberce jsou rychlým řešením při zakládání vašich nových zahrad a trávníků. Přáním mnoha klientů je mít trávník jako na golfovém hřišti a trávníkové koberce vám pomohou si tento sen velmi rychle splnit. Jestliže uvažujete o pokládce trávníkových koberců, jde o velmi rychlé řešení, po kterém lze okamžitě používat svou zahradu. Pokládku zajistíme, stejně jako závlahový systém.

 1. Ukotvení travních pásů

  Pokládka travních koberců ve svažitém terénu pro nás není problém. Na svazích, případně na okrajích plochy vám zajistíme drny dřevěnými kolíky, aby následně nedocházelo k nežádoucímu posunu koberce ještě před jeho zakořeněním. Svahy se drnují od vrchu k úpatí a travní pásy se pokládají svisle nebo šikmo, nikdy ne vodorovně, aby se zabránilo jejich nechtěnému sesouvání. Travní koberec pak může dobře prokořenit. Automatický zavlažovací systém trávníku vám pomůže udržet trávník v kondici.

 2. Prokořenění travního koberce s podložím

  Základní prokořenění nastává asi po dvou týdnech a pak se již trávní koberce mohou začít běžně používat jako klasický trávník. Při dobře připraveném podloží se již večer můžete potěšit pohledem na krásně zelený trávník. Zapěstovaný trávník je již od začátku hustý, bez plevele a vyznačuje se dobrou odolností vůči sešlapání. Travní koberce se pokládají v bezmrazém období, nejlépe od začátku dubna až do konce října.

 3. Pokládka trávníku a následná péče

  Travní koberce vyžadují v dalších letech po pokládce intenzivnější péči založenou zejména na vysoce kvalitním hnojení a dostatečném množství vody v průběhu jejich růstové fáze. Tuto péči vám velmi rádi zajistíme. Zajistíme i instalaci závlahových systémů. V případě hnojení travního koberce je nejlepších výsledků dosaženo při použití kombinace hnojiv s pozvolným uvolňováním kombinovaných s automatickým závlahovým systémem. Kobercový trávník pak výborně prospívá. Zavlažování trávy je důležité i v období sucha a chytré zavlažování vám usnadní práci.

Proč Zahrady Skipi?

V případě zájmu vás rádi osobně navštívíme, provedeme nezávaznou konzultaci a zdarma vyhotovíme cenovou kalkulaci.

 • 10

  let zkušeností

 • icon

  rodinná firma

 • icon

  osobní přístup

 • icon

  efektivní práce

 • icon

  vysoká kvalita materiálů